MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

TÜM KULLANICILAR ÜYELİK İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ ANDA MESAFELİ ŞATIŞ SÖZLEŞMESİNİ OKUDUKLARINI VE ONAYLADIKLARINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ PRİVATEPİLATES.COM.TR İLE MÜŞTERİ ARASINDAKİ SANAL ORTAMDA SATIŞ SÖZLEŞMESİDİR.

MADDE – 1
İŞ BU SÖZLEŞMENİN KONUSU, SATICININ, ALICIYA SATISINI YAPTIĞI, AŞAĞIDA NİTELİKLERİ VE SATIŞ FİYATI BELİRTİLEN ÜRÜNÜN SATISI VE TESLİMİ İLE İLGİLİ OLARAK 4077 SAYILI TÜKETİCİLERİN KORUNMASI HAKKINDAKİ KANUNUN; MESAFELİ SÖZLEŞMELERİ UYGULAMA ESAS VE USULLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN KAPSAMAKTADIR.

MADDE – 2
SATICI BİLGİLERİ

PRIVATE PILATES: PRIVATE SPOR MALZEMELERİ İMALAT İTHALAT İHRACAT TİC LTD ŞTİ.

MADDE – 3
ALICI BİLGİLERİ
TÜM ÜYELER: PRİVATEPİLATES FİRMASININ E-TİCARET MAĞAZASI PRİVATEPİLATES.COM.TR’E ÜYE OLUP ALIŞVERİŞ YAPAN TÜM ALICILAR. (BUNDAN SONRA ALICI VEYA MÜŞTERİ OLARAK ANILACAKTIR).

MADDE – 4
SÖZLEŞME KONUSU VE ÜRÜNBİLGİLERİ:
MAL/ÜRÜN VEYA HİZMETİN; TÜRÜ, MİKTARI, MARKA/MODELİ, RENGİ, ADEDİ, SATIŞ BEDELİ VE ÖDEME SEKLİ, SİTEDE BELİRTİLDİĞİ GİBİ OLUP, BU VAATLER ALICIYA BİLDİRİLMEDEN DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLMEKTEDİR.

MADDE – 5
GENEL HÜKÜMLER
5.1 – ALICI, MADDE 4TE BELİRTİLEN SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TEMEL NİTELİKLERİ, SATIŞ FİYATI VE ÖDEME SEKLİ İLE TESLİMATA İLİŞKİN TÜM ÖN BİLGİLERİ OKUYUP BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNU VE ELEKTRONİK ORTAMDA GEREKLİ TEYİDİ VERDİĞİNİ BEYAN EDER.
5.2 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, YASAL 30 GÜNLÜK SÜREYİ ASMAMAK KOŞULU İLE HER BİR ÜRÜN İÇİN ALİCİNİN YERLEŞİM YERİNİN UZAKLIĞINA BAĞLI OLARAK ÖN BİLGİLER İÇİNDE AÇIKLANAN SÜRE İÇİNDE ALİCİ VEYA GÖSTERDİĞİ ADRESTEKİ KİŞİ VEYA KURULUŞA TESLİM EDİLİR.
5.3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ALICIDAN BAŞKA BİR KİŞİ VEYA KURULUŞA TESLİM EDİLECEK İSE, TESLİM EDİLECEK KİŞİ VEYA KURULUSUN TESLİMATI KABUL ETMEMESİNDEN DOLAYI SATICI SORUMLU TUTULAMAZ.
5.4 ” SATICI , SÖZLESME KONUSU ÜRÜNÜN SAGLAM, EKSİKSİZ, SİPARİSTE BELİRTİLEN NİTELİKLERE UYGUN VE VARSA GARANTİ BELGELERİ VE KULLANİM KİLAVUZLARİ İLE BİRLİKTE TESLİM EDİLMESİNDEN SORUMLUDUR.
5.5 – SÖZLESME KONUSU ÜRÜNÜN TESLİMATİ İÇİN İS BU SÖZLESMENİN ELEKTRONİK ORTAMDA ONAYLANMİS OLMASİ VE SATİS BEDELİNİN ALİCİNİN TERCİH ETTİGİ ÖDEME SEKLİ İLE ÖDENMİS OLMASİ SARTTİR. HERHANGİ BİR NEDENLE ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ VEYA BANKA KAYİTLARİNDA İPTAL EDİLİR İSE, SATICI ÜRÜNÜN TESLİMİ YÜKÜMLÜLÜGÜNDEN KURTULMUS KABUL EDİLİR.
5.6 – ÜRÜNÜN TESLİMİNDEN SONRA ALİCİYA AİT KREDİ KARTİNİN ALİCİNİN KUSURUNDAN KAYNAKLANMAYAN BİR SEKİLDE YETKİSİZ KİSİLERCE HAKSİZ VEYA HUKUKA AYKİRİ OLARAK KULLANİLMASİ NEDENİ İLE İLGİLİ BANKA VEYA FİNANS KURULUSUN ÜRÜN BEDELİNİ SATICI YA ÖDEMEMESİ HALİNDE, ALICI KENDİSİ VEYA SATİS SÖZLESMESİNDE BELİRTTİGİ KİSİ VEYA KURUMA TESLİM EDİLMİS OLAN ÜRÜNÜ 3 İSGÜNÜ İÇİNDE SATICI YA GÖNDERMEK ZORUNDADİR. BÖYLE BİR DURUMDA NAKLİYE GİDERLERİ ALİCİYA AİTTİR.
5.7 – SATICI MÜCBİR SEBEPLER VEYA NAKLİYEYİ ENGELLEYEN HAVA MUHALEFETİ, ULASİMİN KESİLMESİ GİBİ OLAGANÜSTÜ DURUMLAR NEDENİ İLE SÖZLESME KONUSU ÜRÜNÜ SÜRESİ İÇİNDE TESLİM EDEMEZ İSE, DURUMU ALİCİYA BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU TAKDİRDE ALİCİ SİPARİSİNİN İPTAL EDİLMESİNİ, SÖZLESME KONUSU ÜRÜNÜN VARSA EMSALİ İLE DEGİSTİRİLMESİNİ, VE/VEYA TESLİMAT SÜRESİNİN ENGELLEYİCİ DURUMUN ORTADAN KALKMASİNA KADAR ERTELENMESİ HAKLARİNDAN BİRİNİ KULLANABİLİR. ALİCİNİN SİPARİSİ İPTAL ETMESİ HALİNDE, SATICI 7 GÜN İÇİNDE ALİCİYA AİT KREDİ KARTİ FİSİNİN İPTALİ VE İLGİLİ TUTARİN ALİCİNİN HESABİNA İADE EDİLMESİ KONUSUNDA İLGİLİ BANKA NEZDİNDE GİRİSİMDE BULUNUR VE YAPİLAN İSLEM ELEKTRONİK POSTA ARACİLİGİ İLE ALICIYA BİLDİRİLİR. BÖYLE BİR DURUMDA İLGİLİ BANKADAN KAYNAKLANAN GECİKMELERDEN DOLAYİ SATICI SORUMLU TUTULAMAZ.
5.8 – ALICI VE/VEYA ALICINİN TESLİMAT YAPİLMASİ İSTEDİGİ KİSİ VE/VEYA KURUMLARA TESLİM EDİLMİS OLAN ÜRÜNLERİN ARİZALİ VEYA BOZUK OLMASİ DURUMUNDA, GARANTİ SARTLARİ İÇİNDE GEREKLİ ONARİM VEYA DEGİSTİRME İSLEMİNİN YAPİLMASİ İÇİN İLGİLİ ÜRÜN VEYA ÜRÜNLER SATICIYA, ALICI TARAFİNİN TESLİM ALDİGİ TARİHTEN BASLAYARAK 7 GÜN İÇİNDE GÖNDERİLİR VE NAKLİYE GİDERLERİ SATICI TARAFİNDAN KARSİLANİR. BÖYLE BİR DURUMDA 7 GÜNLÜK SÜRENİN DOLMASİ HALİNDE, ALICI TESLİM ALMİS OLDUGU ÜRÜNÜ İLGİLİ SERVİSİNE GÖTÜRMEK ZORUNDADİR.
5.9- IS BU SÖZLESME, ALİCİ TARAFİNDAN ELEKTRONİK OLARAK ONAYLANDİKTAN(ÜYELİK GERÇEKLESTİRİKDİKTEN SONRA) BAYEMEYC.COM ADRESİNE ULASTİRİLDİKTAN SONRA GEÇERLİLİK KAZANİR.
MADDE – 6
CAYMA HAKKI:
ALİCİ, SÖZLESME KONUSU ÜRÜRÜNÜN KENDİSİNE VEYA GÖSTERDİGİ ADRESTEKİ KİSİ/KURULUSA TESLİMİNDEN İTİBAREN YEDİ (7) GÜN İÇİNDE CAYMA HAKKİNA SAHİPTİR. CAYMA HAKKİNİN KULLANİLABİLMESİ İÇİN BU SÜRE İÇİNDE SATICIYA FAKS VEYA ELEKTRONİK POSTA İLE BİLDİRİMDE BULUNULMASİ VE ÜRÜNÜN 7. MADDE HÜKÜMLERİ ÇERÇEVESİNDE KULLANİLMAMİS VE AMBALAJİNİN ZARAR GÖRMEMİS OLMASİ SARTTİR. BU HAKKİN KULLANİLMASİ HALİNDE, 3. KİSİYE VEYA ALİCİYA TESLİM EDİLEN ÜRÜNÜN SATICIYA GÖNDERİLDİGİNE DAİR KARGO TESLİM TUTANAGİ ÖRNEGİ İLE SATİS FATURASİ ASLİNİN İADESİ ZORUNLUDUR. BU BELGELERİN ULASMASİNİ TAKİP EDEN 3 GÜN İÇİNDE ÜRÜN BEDELİNİN ALICINİN KREDİ KARTİ HESABİNA İADE EDİLMESİ İÇİN SATICI İLGİLİ BANKA NEZDİNDE GİRİSİMDE BULUNUR. ÜRÜN BEDELİNİN İADESİNDE BANKA TARAFİNDAKİ AKSAKLİKLARDAN DOLAYİ SATICI SORUMLU TUTULAMAZ. SATIŞ FATURASİNİN ASLİNİN GÖNDERİLMEMESİ DURUMUNDA KATMA DEGER VERGİSİ VE VARSA DİGER YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER İADE EDİLMEZ. CAYMA HAKKİ NEDENİ İLE İADE EDİLEN ÜRÜNÜN KARGO BEDELİ ALICIYA AİTTİR.
MADDE – 7
YETKİLİ MAHKEME:
IS BU SÖZLESMENİN UYGULANMASİNDA, SANAYİ VE TİCARET BAKANLİGİNCA İLAN EDİLEN DEGERE KADAR TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ İLE ALICINİN VEYA SATICINİN YERLESİM YERİNDEKİ TÜKETICI MAHKEMELERI YETKİLİDİR. SİPARİSİN ELEKTRONİK ORTAMDA ONAYLANMASİ DURUMUNDA, ALICI İS BU SÖZLESMENİN TÜM HÜKÜMLERİNİ KABUL ETMİS SAYİLİR